Логин: Пароль: Реєстрація |

 1. Найкращі вбрання Золотого Глобуса +2016

  image
  Найкращі вбрання Золотого Глобуса +2016
 2. Найгірші вбрання Золотого Глобуса +2016

  image
  Найгірші вбрання Золотого Глобуса +2016
 3. Модні прикраси 2016 року

  image
  Модні прикраси 2016 року
 4. Готуємося до весни: модні аксесуари

  image
  Готуємося до весни: модні аксесуари
 5. Найкращі і найгірші вбрання минулого тижня (9-16 січня)

  image
  Найкращі і найгірші вбрання минулого тижня (9-16 січня)
 6. Ембер Херд і Сьюки Уотерхаус в комбінезоні Temperley London

  image
  Ембер Херд і Сьюки Уотерхаус в комбінезоні Temperley London
Вибір хутряної шапки

Вибір хутряної шапки

Всі дівчата і жінки задаються питанням про те, як слідувати модним тенденціям, навіть холодною зимою залишаючись...
Як позбутися мозолів вдаючись до народної медицини

Як позбутися мозолів вдаючись до народної медицини

Огрубіла в результаті тривалого впливу з твердою поверхнею шкіра - утворює мозолі. Зустрічаються, в основному, на руках...
Думки про безглютенової дієті

Думки про безглютенової дієті

Безглютеновая дієта може мати ряд позитивних сторін для вашого здоров'я, але не варто також забувати і про деяких...

Опубліковано : 30-03-2013, 16:45 | Категорія: Здоров'я

Порушення менструального циклу: причини затримки
Не секрет, що чсом жінки мріють про те, щоб відстрочити місячні хоч н пру деньків: якщо ромнтичне побчення, поїздк н море бо, приміром, турпохід потрпляє н «червоні дні клендря», всі плни руйнуються - і це прикро. Ну, якщо місячні дійсно зтримуються? Зтримк місячних - проблем, з якою хоч б рз у житті стиклся кожн жінк, і в ткій ситуції,як првило, починється пнік. Природно, що першою дією прктично кожної жінки стє покупк тесту н вгітність, і якщо він виявляється позитивним, ситуція знходить визнченість. А ось якщо вгітність не підтвердился, то причину доведеться шукти серед безлічі можливих. Головне - не пнікувти: можливо, просто підвел пм'ять, і термін, нспрвді, ще не підійшов (сме тому гінекологи рдять жінкм вести спецільний клендр). Ну, якщо зтримк дійсно є, то звернемося спершу до нтомії.

Що тке менструльний цикл

Менструльний цикл - склдний і точно нлгоджений процес, що збезпечує репродуктивну функцію, і нвіть смі незнчні збої здтні порушити його (нприклд, при стресових ситуціях нцілений н виживння оргнізм просто відключє репродуктивну функцію, знчить - і місячні). Зрозуміти можливі причини зтримки менструльногоциклу допоможе знння особливостей жіночої нтомії і фізіології, причому розглядти цю сму фізіологію доцільно «зверху вниз», тк як формувння нормльного процесу менструцій починється в корі головного мозку. Первинні передумови формувння менструльного циклу виникють у відповідльних з перебіг цього процесу злозх гіпофізі і гіпотлмусі (тут виробляються спецільні речовини, які ндють безпосередній вплив н стн мтки і роботуяєчників) - і сме ці пов'язні між собою і синхронно прцюючі злози стють винувтцями всіляких збоїв менструльного циклу, причому порушення роботи однієї з них неминуче призводить до порушення роботи іншого. Перш половин менструльного циклу - це підготовк мтки і яєчників до зпліднення т імплнтції плодового яйця, як відбувється під впливом гормонів: яєчники виробляють в посиленому режимі естрогени, відбувється потовщення внутрішнього шру(Ендометрію), змінюється стн слизової оболонки мтки, дозрівє і покидє фолікул яйцеклітин. Після нстння овуляції і виходу яйцеклітини починється друг фз менструльного циклу, під чс якої відбувється тк переродження фолікул в жовте тіло з подльшою виробленням прогестерону. У відсутність зчття функції жовтого тіл згсють, після чого починється відторгнення ендометрію мтки - влсне, починються місячні. Піднормльним менструльним циклом мється н увзі регулярний цикл, от тривлість його індивідульн і може вріювтися в переділх тижні від місячного місяця (від трьох тижнів до 35 днів). Тому нсмперед необхідно визнчитися з смим поняттям «зтримк місячних»: н думку гінекологів, приводом для хвилювння стє відсутність менструції протягом п'яти днів від плновного терміну. При цьому слід пм'ятти, що нвіть у бсолютно здорової жінки цикл моженезнчно порушувтися кільк рзів н рік, і тільки появ зтримок більше трьох рзів н рік можн розглядти як необхідність звернення до лікря - і це вже серйозно: спровокувти ткі збої здтні смі різні птології в тендітному жіночому оргнізмі.

7 основних причин порушення менструльного циклу

А ось тепер - про нйбільш поширених причинх, що приводять до зтримки менструцій, кожн їх яких гідн доклдного розгляду.

Причин 1: мс тіл

Мс тіл жінки відігрє вжливу роль в проістеченіі менструльного циклу, причому ризик порушення регулярності однковий високий як при ндмірній, тк і при недосттній мсі. Цей фкт цілком обгрунтовний нуково: одним із дуже ктивних виробників жіночих гормонів естрогенів ( стло бути - і регуляторів нормльного менструльного циклу) є підшкірний жир, ндлишок бо недолік якого і провокує порушення. Тк, ндлишков мс тіл неминуче призводить до вироблення ндмірної кількості естрогенів, що чревто погіршенням згльного стну здоров'я жінки і збоями в менструльному циклі в тому числі. З іншого боку, гонитв з вжкодосяжн «90-60-90», тк хрктерн для сьогоднішнього дня і особливо модн серед молодих дівчток, призводить до тких же жлюгідних нслідків: результти численних нукових досліджень підтверджують, що мінімльн вг здорової жінки склдє 50 кг, при видленні вги від цієї критичної познчки в бік зменшення можливі не тільки зтримки, ле і зупинк менструльного циклу н тривлий чс. Це, зрозуміло, не ознчє повну відмову від дієт для схуднення, ле орієнтує н необхідність при схудненні збезпечувти ретельно зблнсовне хрчувння, яке збезпечить оргнізм досттньою кількістю білків, жирів і вуглеводів і повним комплексом мікроелементів і вітмінів.

Причин 2: стресові ситуції

Імовірність зтримки місячних зростє в рзи, якщо жінк (з тих чи інших причин) знходиться в стні постійного стресу. Вжк хвороб близьких людей бо смерть родичів, проблеми н роботі, здч іспитів, постійне недосипння - ці т бгто інших подій можуть стти причиною стресових стнів, і якщо зтримк місячних відбувється н ткому психологічному тлі, можн беззстережно стверджувти лише одне: змість того, щоб робити з зтримки місячних ще одну проблему, врто постртися нервувти якомог менше. Ну, якщо смостійно впортися з проблемою не виходить, треб звернутися невролог бо психолог: при необхідності спеціліст пропише седтивні зсоби для стбілізції емоційно-психологічного фону. При зверненні до лікря-гінеколог необхідно обов'язково поствити його до відом про нявність стресового стну. До цієї ж групи причин можн ткож віднести синдром хронічної інфекції.

Причин 3: ндмірні фізичні нвнтження

У дному випдку мов, звичйно, не йде про рнковій пробіжці бо зняттях фітнесом, от виснжливі жіночий оргнізм нвнтження, включючи зняття професійним спортом, призводять до порушення менструльного циклу з високою чсткою ймовірності.

Причин 4: лікрські препрти

Порушення менструльного циклу відзнчється як побічне явище при прийомі цілого ряду фрмкологічних препртів: це противирзкові ліки, препрти для лікувння туберкульозу, сечогінний і нтидепреснти. При появі зтримки н фоні прийому подібних ліків необхідно поствити лікуючого лікря до відом про дну проблему.

Причин 5: зхворювння внутрішніх оргнів

Ймовірність зіткнутися з зтримкою місячних особливо висок у жінок, які мють ті чи інші хронічні зхворювння (ви ж пм'ятєте, що від згльного стну оргнізму безпосередньо злежить і регулярність менструльного циклу). Нйчстіше проблеми з місячними виникють н тлі тких зхворювнь, як дисфункції яєчників, урження мтки і придтків, ендометріоз, ендометрит.

Причин 6: екстрен контрцепція

Зстосувння екстрених зсобів контрцепції (нприклд, «Постінор») призводить до зтримки менструльного циклу приблизно в 10% випдків. Шкод від тких препртів, звичйно ж, незрівняний з шкодою переривння незплновної вгітності, ле слід все ж мти н увзі, що екстрен контрцепція не крщим чином впливє н жіноче здоров'я, і зхоплювтися їй не врто.

Причин 7: рдикльн змін клімту

Відомо, що лікрі-гінекологи негтивно ствляться до ідеї проведення відпустки в жрких крїнх: фізіологія жіночого оргнізму тк, що різк змін клімту приблизно втричі збільшує ймовірність порушення менструльного циклу. В результті відпустку нерідко виявляється зіпсовним: клімтизція + переживння через зтримки - не крще супровід для довгоочікувного відпустки. Підводячи підсумки скзному, відзнчимо, що дуже бгто жінок, н жль, ствляться до свого здоров'я дуже недбло: якщо в зповітну дту місячні не починються, тест консттує відсутність вгітності, вони, як првило, зспокоюються і не звертються до лікря. Цін ж ткого зволікння може виявитися зндто високою: невстновлен причин зтримки продовжує посилювтися і в результті може розвинутися тяжке хронічне зхворювння. Пм'ятйте: встновити причину зтримки місячних необхідно обов'язково.
Порушення менструального циклу: причини затримки
(голосів:1)


Інше не менш цікаве:
Чи потрібно жінкам тренуватися так само важко, як і чоловікам?

Чи потрібно жінкам тренуватися так само важко, як і чоловікам?

Основні відмінності між чоловікми і жінкми в спортивному...
Як позбавитися від задирок

Як позбавитися від задирок

Здирки є мленькими шмточкми тій, що здрлся вверх шкіри, що...
Як впливає відсутність сексу на жіноче здоров'я

Як впливає відсутність сексу на жіноче здоров'я

Секс - невід'ємн чстин життя кожної людини, дже це єдиний...
Дієти для набору ваги

Дієти для набору ваги

Нйчстіше дівчт шукють спосіб скинути ндлишкову мсу тіл і...
Коментарі
Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.
Правила організації бізнесу: торгівля трикотажем

Правила організації бізнесу: торгівля трикотажем

  Бізнес, пов'язаний з постачаннями і збутом...
Бізнес на веденні онлайн-блогів

Бізнес на веденні онлайн-блогів

  Інтернет займає дуже велику частину нашого...
Спека і дрес-код. Що надіти в офіс влітку?

Спека і дрес-код. Що надіти в офіс влітку?

Пощстило тим, у кого н роботі не встновлено...
Як вибрати гаманець з фен-шуй, який приваблює багатство і гроші

Як вибрати гаманець з фен-шуй, який приваблює

Бгто хто вже знє як слідчий првилми фен-шуй, щоб...