Логин: Пароль: Реєстрація |

 1. Найкращі вбрання Золотого Глобуса +2016

  image
  Найкращі вбрання Золотого Глобуса +2016
 2. Найгірші вбрання Золотого Глобуса +2016

  image
  Найгірші вбрання Золотого Глобуса +2016
 3. Модні прикраси 2016 року

  image
  Модні прикраси 2016 року
 4. Готуємося до весни: модні аксесуари

  image
  Готуємося до весни: модні аксесуари
 5. Найкращі і найгірші вбрання минулого тижня (9-16 січня)

  image
  Найкращі і найгірші вбрання минулого тижня (9-16 січня)
 6. Ембер Херд і Сьюки Уотерхаус в комбінезоні Temperley London

  image
  Ембер Херд і Сьюки Уотерхаус в комбінезоні Temperley London
Вибір хутряної шапки

Вибір хутряної шапки

Всі дівчата і жінки задаються питанням про те, як слідувати модним тенденціям, навіть холодною зимою залишаючись...
Як позбутися мозолів вдаючись до народної медицини

Як позбутися мозолів вдаючись до народної медицини

Огрубіла в результаті тривалого впливу з твердою поверхнею шкіра - утворює мозолі. Зустрічаються, в основному, на руках...
Думки про безглютенової дієті

Думки про безглютенової дієті

Безглютеновая дієта може мати ряд позитивних сторін для вашого здоров'я, але не варто також забувати і про деяких...

Опубліковано : 23-01-2013, 14:27 | Категорія: Дім

Сучсн екологія злишє бжти крщого - це вже ні для кого не секрет. Але якщо вплинути н ситуцію в глобльному мсштбі звичйн людин не може, то зхистити від шкідливого впливу "особисту мленьку плнету" - свій дім - цілком рельно. Більше того, кожен просто зобов'язний це зробити, якщо хоче злиштися здоровим. Але як упізнти покзники екологічної обстновки у своєму житлі? Як і чим виміряти рівень рдіційного фону, якість води і повітря? І нйголовніше: що робити з результтми?

Як поліпшити якість води і повітря у будинку


Як "утихомирити" рдіцію?

Кожн точк н Землі пронизн іонізуючим випромінювнням: чстин променів посилє космос, бгто що дє земну кулю, в повітрі носяться рдіоктивні гзи. Ця рдіція нзивється природною, і її покзники в різних місцевостях дуже розрізняються. Звичйно, чим менше ткий покзник, тим крще, ле це те, чим ми упрвляти не може. І в той же чс є безліч речей, які ми використовуємо в побуті, нвіть не здогдуючись, що по відношенню до нс вони є "мленькими томними стнціями". У десятки і нвіть сотні рзів підняти рівень рдіції в житлі можуть будівельні і обробні мтеріли, посуд, побутов технік, колекція мінерлів, стровинні речі і нвіть ігршки.

Безпечним для людини ввжється рівень рдіційного фону до 30 мікрорентген/годину. Але як переконтися, що покзники у вшій квртирі не вищі? Придбти лічильник Гейгер не вийде: у вільному проджі цей прилд відсутній(він признчений тільки для фхівців вузької спрямовності). Але можн придбти побутовий дозиметр, що смостійно виконує усі виміри. Н вигляд цей прилд схожий н мобільний телефон, користувтися їм дуже просто.

Бгто хто ввжє, що купувти дозиметр тільки для того, щоб одного рзу виміряти рдіційний фон в квртирі, не логічно: якщо він виявиться в межх норми, це, звичйно, зспокоїть, ле гроші будуть викинуті "н вітер". Тим більше що нвіть якщо Сонце почне бушувти більше з звичйний, в глибинх Землі зростуть обурення, вплинути н це неможливо.

Але побутовий дозиметр признчений не стільки для визнчення природної рдіції, скільки для виміру "добвок", які можуть привнести до рдіційного фону речі.

вичйно, нові речі з'являються у будинку не щодня, що виключє необхідність чстого використння рдіційного дозиметр. Виробники врхувли цей момент і розширили функції вимірювльного прилду. Нприклд, можн придбти екотестер, який не лише оцінює рівень рдіції, ле і визнчє кількість нітртів в продуктх(досить увіткнути тонку шпильку прилду в продукт і можн визнчити, чи врто його купувти). Є побутові прилди-індиктори, що вимірюють і рівень рдіції, і рівень електромгнітних полів.

До речі, щоб виміряти рдіційний фон в житлі, детектор не обов'язково купувти: у бгтьох мгзинх, що продють ці прилди, можн узяти його нпрокт, дрібні речі принести з собою і протестувти н місці.

Що робити, якщо рдіційний фон зшклює? Передусім, треб позбвитися від усіх речей, які "роблять" фон. Якщо ж рдіційний рівень в квртирі вищий з допустимий, причин цього не виявлен, терміново звертйтеся в службу рдіційної безпеки міст, МНС бо в рдіологічний відділ міської снепідстнції.

Як поліпшити якість води і повітря у будинку


Чист вод - не розкіш

Перевірити якість води можн, звернувшись в СЭС бо в незлежну експертну оргнізцію. Звичйно, перевірк води незлежними експертми коштувтиме грошей, ле якщо домовитися з сусідми по будинку, то сум, яку зплтить кожен, буде не тк велик. Якщо результти експертизи злишють бжти крщого, треб подвти зяву н ім'я головного лікря снітрно-епідеміологічної служби(крще, якщо зяв ткож буде колективн). Служб зобов'язн розібртися з проблемою. Првд, грнтії, що це стнеться швидко бо що питння обов'язково вирішитися н вшу користь, немє.

Тому нйрозумнішим буде встновити влсний очисник води. У іделі - н вході в квртиру бо будинок. Ткий грегт мє декільк окремих фільтрів, що уловлюють різні шкідливі домішки : оргнічні мікрочстки, бктерії, хлор, іржу, вжкі метли і ін.

Якщо встновити ткий "глобльний" очисник можливості немє, можн придбти дв побутові фільтри і встновити їх н кухні і у внні.

При сумнівх в якості води не слід використти її для питв і приготувння їжі відрзу ж з-під крну. По-перше, можн нбирти її у великі посудини, щоб відстоялся(хоч би декільк годин). По-друге, не зйвим буде додти в тку воду яблучний оцет(1 ч. ложк н 3 л води) і 5%-й йод(3-5 крпель н 3 л води) - це допоможе очистити її від мікробів.

Одним з крщих нродних зсобів для очищення води від бктерій ввжється листя горобини. Досвідчені мисливці звжди користувлися горобиновим листям, перетворюючи н питну нвіть болотяну воду. Н 3 л води вистчє 2-3 листочків(не обов'язково свіжих, можн і сухих).

Дихємо глибше!

Для контролю якості повітря в житлових і робочих приміщеннях розроблен безліч прилдів. Є моделі, здтні нлізувти темпертуру повітря, його вологість, зміст в повітряних мсх всіляких чсток і нвіть швидкість повітряних потоків(дуже корисн функція для тих, хто боїться протягів). А є і дуже прості прилди, що видють тільки основні покзники(нприклд, зпилен, здимленість). Причому деякі моделі розроблені у вигляді "нпоминлок". Прилд досить великий і увесь чс знходиться н очх(дизйн нейтрльний, у будь-який інтер'єр вписти можн). Якщо екрн н прилді синього кольору - повітря чисте, червоне, - н жль, треб вживти зходи.

Звичйно, см нлізтор повітря не почистить - у нього інші звдння. Але до спрви можн підключити прилди, які і очистять, і зволожть( деякі нвіть продезинфікують) повітряні мси приміщення. Нприклд, сплит-систему, як, окрім кондиціонувння, очищє повітря з допомогою змінних фільтрів. Или скористтися бесфильтровыми екосистемми нового покоління, що підвищують якість повітря з допомогою фотоктлізу, озонувння, електронної іонізції, генерції кисню і ін.


Звичйно, добитися, щоб будинок був екологічним н 100% - звдння рхісклдне. Але якщо ви пострєтеся привести в норму рівень іонізуючого випромінювння, якість води і повітря, 99% проблеми буде вирішено.
(голосів:0)


Інше не менш цікаве:

"Тигри" і "леопарди" в інтер'єрі

"Звірині" мотиви в інтер'єрі були популярні звжди. Дик...
Пілінг для обличчя в домашніх умовах

Пілінг для обличчя в домашніх умовах

З першими променями теплого весняного сонечк мимоволі...
Ідеальний прибиральник: як вибрати пилосос

Ідеальний прибиральник: як вибрати пилосос

Якщо рніше н пилососи поклдлся єдине звдння - знищення...
Догляд за шкірою навколо очей

Догляд за шкірою навколо очей

Очі – це т чстин лиця, як не тільки видє вік будь-якої...
Коментарі
Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.
Правила організації бізнесу: торгівля трикотажем

Правила організації бізнесу: торгівля трикотажем

  Бізнес, пов'язаний з постачаннями і збутом...
Бізнес на веденні онлайн-блогів

Бізнес на веденні онлайн-блогів

  Інтернет займає дуже велику частину нашого...
Спека і дрес-код. Що надіти в офіс влітку?

Спека і дрес-код. Що надіти в офіс влітку?

Пощстило тим, у кого н роботі не встновлено...
Як вибрати гаманець з фен-шуй, який приваблює багатство і гроші

Як вибрати гаманець з фен-шуй, який приваблює

Бгто хто вже знє як слідчий првилми фен-шуй, щоб...